تبلیغات
netfar30 netfar30 - شگفتی های جهان هستی

:: برترین شهرهای توریستی جهان

پاریس

میل به سفر از گذشته در انسان وجود داشته اما اینکه کجا برای تفریح و گشت و گذار انتخاب شود از روز اول در کنار میل به سفر دغدغه ای بزرگ بوده است.


ادامه مطلب...

:: ماشن زمان از کار افتاد ، تئوری انیشتین بازهم تائید شد

 

گروهی از دانشمندان هنگ کنگی با تائید تئوری انیشتین درباره سرعت نور در خلاء هر نوع امید ممکن درباره سفر در زمان را رد کردند.


ادامه مطلب...

:: خانواده بن لادن و ساخت برج کینگدام مرتفع ترین برج جهان

بلندترین برج جهان را خانواده بن لادن می‌سازد . این برج دارای چهار هتل فصلی و آپارتمان‌ها و دفاتر اداری لوكس خواهد بود كه در زمینی به مساحت 500 هزار متر مربع ساخته خواهد شد.

  ادامه مطلب...

:: باز هم انقراض دایناسورها و اینبار یک علت دیگر ، بمب ساعتی

 

به عقیده بسیاری از دانشمندان، برخورد سنگ آسمانی چند کیلومتری به زمین باعث انقراض دایناسورها در  65 میلیون سال پیش شده است. اما نظریه دیگری، این انقراض را نتیجه فوران‌های گدازه‌ای عظیم می داند.

   ادامه مطلب...

:: آیا میتوان در یک لحظه در ۲ جا حضور داشت

شاید در عالم واقع حضور در دو محل مختلف به طور هم زمان امکان پذیر نباشد؛ اما از نظر قوانین کوانتومی چنین چیزی ممکن است. اکنون دانشمندان آزمایشی ترتیب داده اند تا به بررسی این موضوع بپردازند.
:: ساخت حشره از قطعات ساعت مچی های فرسوده

 

هنرمندی انگلیسی با الهام از بدن حشره ای مرده در حیات پشتی خانه اش تصمیم گرفت از قطعات ساعتهای مچی فرسوده و بدن حشرات مرده برای ساخت حشراتی ترکیبی یا سایبورگ که مانند ساعت عمل می کنند، استفاده کند.


ادامه مطلب...

:: دوچرخه الکتریکی از جنس فیبرکربن که خودش را شارژ میکند

نمونه مفهومی INgSOC که فریم آن انگشت کشیده و استخوانی یک بیگانه را برای بیننده تداعی می‌کند، دوچرخه الکتریکی‌ ایی از جنس فیبرکربن تقویت‌شده است. باتری INgSOC با رکاب‌زدن دوچرخه‌سوار شارژ خواهد شد.


ادامه مطلب...

:: ربات سرباز انسان نما ، فناوری جدید میادین جنگ

ارتش آمریکا با استفاده از فناوری جدیدی در حال ساخت ابرسربازی است که نیمی انسان و نیمی دیگر ربات است.


ادامه مطلب...

:: نصب پای چرخدار برای یک لاکپشت آفریقایی

 

دامپزشکان دانشگاه ایالتی واشنگتن با موفقیت توانستند یک پروتز پای مصنوعی را به لاک پشت آفریقایی 12 ساله ای متصل کنند.


ادامه مطلب...

:: فرزند شنگول بز تراریخت رویان در راه است

سرپرست مزرعه پژوهشی رویان از بارداری بز ترانس ژن این مزرعه با نام شنگول خبر داد و گفت: شیر حیوانات ترانس ژن آزمایش شده و نتایج بدست آمده نشان می دهد که شیر حبه انگور که از جمله این حیوانات بود، حاوی داروی TPA موثر در درمان سکته قلبی است.


ادامه مطلب...

:: جدیدترین دلیل انقراض جانوران در میلیونها سال قبل

دیرینه شناسان هلندی در توضیح برای دلایل انقراض دسته جمعی بزرگی که در حدود 200 میلیون سال قبل رخ داد نشان دادند که افزایش حجم متان در اتمسفر زمین موجب نابودی حیوانات شده است.


ادامه مطلب...

:: مار دوسر باغ وحش اوکراین

این مار دو سر كه در باغ وحشی در شهر یالتا نگهداری می‌شوند به طور جداگانه فكر می‌كنند، واكنش نشان می‌دهند و غذا می‌خورند اما یكی از آنها از دیگری فعال‌تر است.
ادامه مطلب...

:: اگر آفریقایی نیستید ، پس انسان اولیه هستید

انسانهای امروزی نیمه نئاندرتال هستند  . گزارش جدیدی که در زمینه منشاء کروموزومهای انسانی منتشر شده، نشان می دهد در صورتی که اجداد شما به آفریقایی ها باز نمی گردد ، در این صورت شما نیمه نئاندرتال (انسان اولیه) هستید.ادامه مطلب...

:: یک شیء اسرار آمیز در کنیا به زمین برخورد کرد

یک شیء اسرارآمیز سیاه از آسمان کنیا به زمین افتاد اما هنوز مشخص نیست که این شیء یک هواپیما، بمب و یا شهاب سنگ بوده است.


ادامه مطلب...

:: درباره کوسه چین‌دار چه میدانید

این چهره ترسناک یک کوسه چین‌دار است. آدمی‌زاد به ندرت با این حیوان ترسناک برخورد می‌کند، چراکه این کوسه ترجیح می‌دهد در عمق 1500 متری آب‌های آزاد باقی بماند و از دسترس انسان دور بماند!


ادامه مطلب...

:: ۸ فیلم پرفروش تاریخ سینمای جهان

تاکنون تنها هشت فیلم توانسته‌اند در بازار جهانی از مرز یک میلیارد دلار فروش عبور کنند و «دزدان دریایی کارائیب: روی امواج بیگانه» عضو تازه باشگاه میلیارد دلاری‌ها است.


ادامه مطلب...

:: هواپیماهای شگفت انگیز ارتش آمریکا


هواپیماهای شگفت انگیز ارتش آمریکا


ادامه مطلب...

:: یک نمونه بسیار نادر ؛ جوجه تیغی زال

 

گروهی از داوطلبان یک مرکز حیات وحش در ایتالیا یک نمونه بسیار نادر جوجه تیغی زال را که در میان حصارها گیر افتاده بود پیدا کردند. این حیوان در میان حصارهای یک ملک خصوصی در شهر مودنا در ایتالیا گیر افتاده بود. مالک پس از مشاهده این صحنه، به داوطلبان مرکز حیات وحش مودنا خبر داد و آنها این جانور را از میان حصارها نجات دادند.

mehrdad یکشنبه تیر ۱۹, ۱۳۹۰ نظرات
ادامه مطلب...

:: کشف یک گنج میلیاردی در هند

یك گنج چند میلیارد دلاری در معبدی در «هند» كشف شد .


ادامه مطلب...

:: کشف نکته جدید در مورد آرکوپتریکس و پتروسورها

 

یک پژوهشگر بریتانیایی عقیده دارد، برخلاف تصور معمول پتروسورها که همان خزندگان پرنده عصر دایناسورها هستند، با ظهور پرندگان از بین نرفتند، بلکه در کنار پرندگان به زندگی خود ادامه دادند و تکامل یافتند.


ادامه مطلب...

:: گورخر – الاغ آیا حیوانی جدید است

روز دوشنبه در رویدادی نادر در یکی از باغ وحش های چین یک گورخر- الاغ (نتیجه پیوند یک گورخر ماده و یک الاغ نر) به دنیا امد. این گورخر الاغ پوستی دو رنگ دارد . پاهای این حیوان شبیه گورخر و پوست بدنش شبیه الاغ است .

 ادامه مطلب...

:: هفت دایناسور شگفت انگیز!

دایناسورها به قدری متنوع بودند كه اگر بخواهیم تمام آن ها را در این لیست بیاوریم، باید بیش از صدها هزار نام را برشماریم. بنابراین، در اینجا تنها به هفت دایناسور شگفت انگیز می پردازیم كه دیدنشان به راستی می توانست تجربه ای بسیار مهیج باشد.


ادامه مطلب...

:: جذاب ترین وسایل نقلیه‌ که هیچ گاه آنها را لمس نخواهید کرد!

مهم این نیست که وسیله نقلیه کنونی شما چقدر جذاب و دلچسب است. مساله این است که همیشه چیزی جذاب تر از آن وجود دارد. در اینجا لیستی از وسایل نقلیه ای را آماده کرده ایم که تقریبا هیچ گاه آنها را لمس هم نخواهید کرد.


ادامه مطلب...

:: مارهای افسونگر

 

تنوع رنگی مارهای سبز!
این مارها، ‌مارهای سبز مامبا (مارهای سمی مناطق گرمسیری) نامیده می‌شوند. البته برخلاف نامشان، رنگ آن‌ها به سبز محدود نیست و می‌توانید تنوع رنگی آن‌ها را در این تصویر ببینید. آن‌ها بسیار بسیار سمی هستند.

نشنال‌جئوگرافیک: مارها اگرچه موجوداتی خطرناک و سمی به شمار می‌آیند، ‌اما زیبایی چشمگیری دارند. ترکیب رنگ و نقش‌و‌نگار مارها د رکنار هم، تصاویری بی‌نظیر را خلق می‌کند.


ادامه مطلب...

:: آتلانتیس، سرزمین گمشده

آتلانتیس (به یونانی:‎Ἀτλαντὶς νῆσος ‏)، در اسطوره‌های یونان، جزیره‌ای افسانه‌ای در آن سوی ستون‌های هرکول در اقیانوس اطلس است.
نخستین فرد ساکن این جزیره، اونور، با لئوکیپه ازدواج کرد و صاحب یک دختر به نام کلیتو شدند. خدای حامی جزیره، پوسیدون عاشق کلیتو شد و کلیتو از او پنج جفت پسر دوقلو به دنیا آورد. پوسیدون جزیره را بین پسرها قسمت کرد و پسربزرگ‌تر، اطلس، را پادشاه جزیره کرد. از این جزیره در نوشته‌های افلاطون یاد شده‌ است.


ادامه مطلب...

:: کشف بزرگترین شکارچی دریایی پیش از عصر دایناسورها

دیرینه شناسان آمریکایی و بلژیکی فسیلهایی از بزرگترین شکارچی دریایی که در دوره پیش از عصر دایناسورها می زیسته است را کشف کردند.


ادامه مطلب...

:: چگونه مغز انسان را کنترل کنیم؟

تاکنون فکر کرده‌اید که کدام فناوری‌ها بیشترین تاثیر را بر دهه آینده خواهند داشت؟ رابط بین مغز انسان و ماشین که به کمک آن می‌توان ابزارها را کنترل کرد، زندگی انسان را در دهه آینده را دگرگون خواهد کرد.ادامه مطلب...

:: ده الماس افسانه ای جهان

الماس های معروف جهان به دلایل مختلفی معروف شده اند. برخی به خاطر اندازه و برخی دیگر به خاطر زیبایی و رنگ. ولی علت اصلی، شاید گذشته یا تاریخی باشد كه آن الماس تجربه نموده است. در اینجا تعدادی از معروفترین الماسهای دنیا را معرفی می كنیم. اما قبل از آن، لازم به یادآوری است كه گوهرها بخصوص الماس با واحد قیراط سنجیده میشوند. در واقع هر قیراط 0/2 گرم وزن داشته و یابه عبارتی هر گرم برابر با 5 قیراط می باشد.ادامه مطلب...

:: ۵ گزارش از رویارویی با خون آشام ها

داستان هایی كه درباره ی خون آشام ها نقل می شوند، جدای از این كه حقیقت داشته باشند یا نه، همواره با جذابیت های دلهره آوری همراه بوده اند. این موضوع، دست مایه ی آثار خلاقانه و هنرمندانه ی بسیاری شده است، از دراكولای برام استوكر گرفته تا تابلوی خون آشام ادوارد مونك. در اینجا پنج روایت از رویارویی با خون آشام ها ارائه گردیده كه ممكن است ریشه هایی در حقیقت داشته باشند.ادامه مطلب...

:: راز نماد باستانی اوروبوروس چیست؟

همیشه پس از پایان آغازی هست…

اوروبوروس (Ouroboros) نماد کیمیاگری دنیای باستان است. این سمبل، مار یا اژدهایی است که مشغول  قورت دادن دم خود است، همواره خود را ایجاد می کند و شکل اصلی آن دایره است.

این نماد، به شکل چرخ زمان (چرخ کیمیاگری) می باشد. چرخی که در آن 12 شیء به دور 1 واحد می چرخند…هدف این برنامه شبکه ای (چرخه ای ) کاملا آشکار است: حذف توهم گذشت زمان خطی برای جسم، و آزادی عمل برای روح، بطوری که به روح اجازه می دهد احساسات جسم درگذشته را تجربه کند.

Ouroboros با کیمیاگری، عرفان و Hermeticism(علوم سحرآمیز وابسته به” هرمس” مصری) همراه است. این نماد نشان دهنده ماهیت چرخشی اشیا، بازگشت ابدی ، و خیلی چیزهای دیگر است که به عنوان چرخه  محسوب می گردند، و به عبارت بهتر :«تصور آغازی است برای پایان ، که شروعی را به همراه دارد»ادامه مطلب...

:: جانوران افسانه ای یونان باستان

اساطیر و افسانه ها مجموعه داستان هایی است که بیشتر درباره خدایان و موجودات افسانه ای نقل می شده است. بیشتر این اساطیر و افسانه ها از دوران باستان سینه به سینه بازگو شده و سند مکتوبی از آنها به جای نمانده است و در بسیاری موارد نیز تنها می توان به آثار و نقوش به جای نمانده بر روی اشیاء و ظروف باز مانده از گذشتگان استناد نمود. اما هدف گذشتگان از چنین داستانها و افسانه هایی چه بوده است ؟ آنچه مسلم است این داستانها و افسانه ها تنها به منظور سرگرمی به وجود نیامده اند. در واقع پیشینیان، افسانه ها و اساطیر را به عنوان پاسخی برای پرسشهایی درباره طبیعت و زندگی خود باور داشتند. این اساطیر و افسانه ها باورها و جهانبینی یک قوم را تشکیل می داد. پاسخی بود به اینکه چرا جهان بدین گونه است ، پاسخی به چگونگی پیدایش جهان، علل پیشامدها و رخدادهای طبیعی و ارتباط میان آنها. بدین گونه گذشتگان برای پرسشهای ذهن علت جوی خود ، پاسخی می یافتند.مثلا علت بارش باران ، فصول گوناگون، صدای رعد و حتی پرسشهای بنیادی تر نظیر پیدایش هستی ، سرچشمه حیات ، مرگ و زندگی پس از آن.

با توجه به آنچه كه گفته شد، مطالعه و آشنایی با افسانه های ملل مختلف خالی از لطف نیست. در این میان، جانوران اساطیری و افسانه ای، بخشی مهم و جذاب از افسانه های یونان را تشكیل می دهند. ما نیز در اینجا به تعدادی از جانوران شگفت انگیز كه در افسانه های یونانی آمده اند، می پردازیم.


ادامه مطلب...

:: جالب و خواندنی درباره ” سیبیل ” و ریشه آن در فرهنگ ها و تصاویری از مشهورترین سیبیل ها

 

سبیل مویی است که بر بالای لب فوقانی می‌روید. موی چانه و گونه ریش نام دارد. در طول تاریخ سبیل نشان بارز مردانگی بوده‌است.


ادامه مطلب...

:: طب سوزنی

طب سوزنی بخش مهمی از پزشکی سنتی چین است ، این بخش ابتدا فقط نوعی شیوه درمانی تلقی می شد و بعدا بتدریج توسعه یافت. علم طب سوزنی علم جمع بندی و پژوهش فنون درمانی طب سوزنی و قواعد کاربرد بالینی و تئوری اساسی آن بحساب می آید.

طب سوزنی دارای تاریخ دیرینه است. در کتب باستانی و قدیمی آمده است که وسایل ابتدایی طب سوزنی ، سوزن سنگی است که در طب سوزنی چین باستان بکار می رفت. این وسیله سوزن سنگی برای استفاده طبی تقریبا در عصر حجر جدید ۸۰۰۰ تا ۴۰۰۰ سال پیش معادل مرحله بعدی نظام کمون قبیله ای به وجود آمد. چین در جریان اشتغال به مطالعه و بررسی کشفات قدیمی ، سوزن سنگی برای استفاده طبی را کشف کرد. تا در سلسله های بهار و پائیز(۷۷۰ سال تا ۴۷۶ سال قبل از میلاد )، طب از قید وبند جادوگری رها شده و پزشکان متخصص پرورش یافتند.


ادامه مطلب...

:: حقایق نهان در افسانه هیولای کرت


جزیره کرت(Crete) ، در دریای مدیترانه ، در روزگار باستان ، بین دو تمدن بزرگ مصر و یونان قرار داشت و از همین جزیره بود که یکی از معماهای کهن ، به صورت افسانه ای شگفت انگیز ، نسل به نسل و سینه به سینه نقل شده ، انسانها را به خود مشغول داشته و به فکر فرو برده است . بر طبق افسانه های مردم کرت باستان ، ” مینوتور ” موجودی به شکل نیمه آدمی و نیمه گاو ، با دو شاخ بلند و تیز بر سر، در غاری عمیق در جزیره کرت می زیست و از گوشت انسان تغذیه می کرد. مینوس ، پادشاه جزیره کرت ، برای مینوتور مکانی ویژه در برابر آن غار ساخته بود که راهرو های پیچ در پیچ و دالانهای گمراه کننده بسیار داشت و چنان بود که اگر کسی وارد این مکان می شد ، هر مقدار که جلو می رفت ، به چهار راه جدید می رسید و سرانجام در دهلیز های تو در توی آن گیج و گمراه و در چنگال مینوتور گرفتار می شد .این مکان عجیب را ” لابیرینت” می گفتند.


ادامه مطلب...

:: اساطیر ایران باستان

اسطوره ها آیینه هایی هستند که تصویرهایی را از ورای هزاره ها منعکس می کنند و آن جا که تاریخ و باستان شناسی خاموش می مانند، اسطوره ها به سخن درمی آیند و فرهنگ آدمیان را از دوردست ها به زمان ما می آورند و افکار بلند و منطق گسترده ی مردمانی ناشناخته ولی اندیشمند را در دسترس ما می گذارند.
اساطیر ایران باستان در این دنیای پر رمز و راز جایی والا دارد و شناخت آن رهنمون ما در شناخت فرهنگ غنی و پرارزش این سرزمین است.


ادامه مطلب...

:: ققنوس، پرنده ی بی همتای اساطیری

ققنوس به زبان یونان باستان: Φοῖνιξ، به فارسی: ققنوس، به عربی: العنقاء و به انگلیسی: Phoenix یک پرندهٔ مقدس افسانه ای است که می‌تواند در اساطیر ایران، اساطیر یونان، اساطیر مصر، و اساطیر چین یافت شود. دربارهٔ این موجود افسانه‌ای گفته می‌شود که وی مرغی نادر و تنهاست و جفتی و زایشی ندارد.

اما هزار سال یکبار، بر توده‌ای بزرگ از هیزم بال می‌گشاید و آواز می‌خواند و چون از آواز خویش به وجد و اشتیاق آمد، به منقار خویش آتشی می‌افروزد و با سوختن در آتش تخمی از وی پدید می‌آید که بلافاصله آتش می‌گیرد و می‌سوزد و از خاکستر آن ققنوسی دیگر متولد می‌شود. ققنوس در اغلب فرهنگ‌ها، نماد جاودانگی و عمر دگربار تلقی شده‌است.اما برخی فرهنگ‌ها ویژگی‌های دیگر هم به او نسبت داده‌اند. از جمله در مورد او گفته شده: اشک ققنوس زخم را درمان می‌کند، ققنوس صدای دل نشینی دارد، موسیقی از آوای او پدید آمده‌است و…


ادامه مطلب...

:: ۱۰ تا از غافلگیرکننده‌ترین عاقبت‌های عجیب پدیده‌ی گرمایش زمین

یکی از موضوعات مورد بحث در سال‌های اخیر، گرم‌ شدن آب و هوای کره زمین است. گرم شدن زمین، نتیجه وارد شدن گازهای کربن‌دار مانند دی‌اکسیدکربن به جو زمین از طریق وسایل نقلیه، کارخانه‌ها و سایر منابع آلاینده است و پیش‌بینی‌های مختلفی درباره تاثیرات این پدیده ( مانند آب شدن یخ‌های قطبی، بالاآمدن سطح آب دریاها، به زیر آب رفتن بعضی از خشکی‌ها و توفان‌های شدید ) به عمل آمده است. اما تغییرات آب و هوای کره زمین از هم اکنون به بعضی از شیوه‌های عجیب‌تر هم تاثیرات خود را نشان داده است. بنابراین خودتان را آماده بروز اثرهای عجیبی مانند آتش‌‌سوزی‌های جنگلی شدید، ناپدیدشدن دریاچه‌ها، آلرژی‌های غیرعادی و احتمال بروز مجدد بیماری‌هایی که از مدت‌ها پیش ناپدید شده بودند، کنید.


ادامه مطلب...

:: اژدها و جایگاه آن در ایران باستان…!!

مطالبی جالب و خواندنی درباره " اژدها " و جایگاه آن در ایران باستان...!!

اژدها یکی از موجودات افسانه‌ای در فرهنگ‌های جهان است. اژدها در اساطیر جهان جایگاه ویژه‌ای دارد.

واژه‌شناسی در فارسی:
ریشه واژه اژدها و (ضحاک) یکی است و صورت‌هایی دیگر چون «اژدر»، «اژدرها» و «اژدهات» دارد، به معنی «ماری است افسانه‌ای و بزرگ، با دهان فراخ و گشاد.» اژدها یا اژدر که در زبان اوستایی «اژی» (-aži)، در زبان پهلوی ساسانی (فارسی میانه) «از» (az) و در زبان سانسکریت «اهی» (-ahi) خوانده و نامیده می‌شود، به معنی «مار یا افعی مهیب و سهمگین» است. در متون کهن ایرانی، گاه این واژه به گونة عام بکار می‌رود.


ادامه مطلب...

:: ۱۰ نمونه‌ی ترسناک از زنده به گور شدن

تصور زنده به گور شدن، ترس وحشتناكی را در انسان برمی‌انگیزد. ادگار آلن پو در این باره داستان نوشته و فیلم‌های ترسناك بسیاری با این مضمون ساخته شده‌اند. جالب این جاست كه تعداد نمونه‌های واقعی این اشتباه وحشتناك، بیشتر از آن است كه ممكن است تصور كنیم. سال‌ها پیش، به دلیل مرسوم نبودن نگهداری چند روزه از جسد و همچنین، كمبود امكانات پزشكی برای تشخیص زنده بودن، بسیار اتفاق می‌افتاد كه فردی، وحشت به هوش آمدن در تابوت خودش را تجربه كند. این لیست شامل 10 مورد از زنده به گور شدن است. منبع بعضی از آنها از روزنامه‌ها یا مقالات هستند و به طور مستقیم نقل قول شده‌اند تا بهتر بتوانید وضعیت را در زمان وقوع این پیشامد ترسناك حس كنید. منبع اصلی دیگر برای تهیه‌ی این لیست، كتابی است به نام «زنده به گوری و راه‌های جلوگیری از آن»، نوشته شده در سال 1905، كه شامل چندین مورد واقعی از زنده به گور شدن است.


ادامه مطلب...

:: ۳۰ موجود افسانه‌ای انسان‌نما‌ی معروف و ترسناک

بعضی از موجودات افسانه‌ای، ریشه در سنن ملّی دارند و بعضی دیگر، احتمالاً در گذشته‌های دور، وجود داشته‌اند. به هر صورت، هر فرهنگی دارای تعداد زیادی از این موجودات است كه بیشترشان هم انسان‌نما هستند. به بیان دقیق‌تر، هزاران موجود انسان‌نمای افسانه‌ای وجود دارد كه شاید واقعی هستند و یا شاید، همان‌طور كه برخی اعتقاد دارند، در جایی از كره‌ی زمین پنهان‌اند. ولی ما اینجا تنها داستان معروف‌ترین آن‌ها را كه از فرهنگ‌های مختلف جمع‌آوری شده‌اند، بازگو می‌كنیم.


ادامه مطلب...

:: پنج نمونه‌ی قابل توجه از تسخیر شدگی توسط شیطان

تمام ادیان بزرگ، وجود شیاطین را در زمره‌ی باورهای تعلیمی خود دارند. شیاطین، ارواحی هستند كه توسط انسان‌ها دیده نمی‌شوند، زیرا جسم قابل رؤیتی ندارند. اگرچه ادیان توحیدی، هرگونه تلاش برای برقراری ارتباط با شیاطین و تداخل آن‌ها با زندگی انسان را محكوم می‌كنند، اما تسخیر شدن یك انسان توسط شیطان، گاه اتفاق می‌افتد. نمونه‌هایی كه در زیر آمده، نشان می‌دهد كه شوخی با آیین‌های شیطانی و اعمالی از این قبیل عاقبت خوبی ندارد، حتی اگر اغلب رسانه‌ها، چنین مسائلی را خنده‌دار و سرگرم‌كننده جلوه دهند. اگر دنبال دردسر نمی‌گردید، دنبال آیین‌های شیطانی و ارتباط با مردگان و شیاطین نروید، زیرا ممكن است لطماتی جدی و حتی مرگ را به دنبال داشته باشد.


ادامه مطلب...

:: خون‌آشام‌ها، تخیل یا واقعیت؟!سال ۱۷۲۵میلادی است. در وین نامه ای دریافت می شود که حاوی گزارشی است از مرگ اسرار آمیز چند تن از اهالی روستایی در مرز بوسنی، که در فاصله زمانی کمی نسبت به یکدیگر به شکل مرموزی کشته شده اند. از مردی به نام پیتر پلوگویوویچ (Peter Plogojovic) نیز به عنوان متهم نام برده می شود، و اینکه قربانیها را در خواب به قتل رسانده است. شگفت اینکه این شخص در زمان اتفاق این وقایع، خود مرده و به خاک سپرده شده بود.


ادامه مطلب...

:: آیا زمین در سال ۲۰۱۲ خواهد پاشید؟می گویند سال ۲۰۱۲ ، آبستن یک اتفاق خارق العاده در کره زمین است ؛ البته هنوز هیچ کس از ماهیت واقعی آن خبری ندارد اما هر چه هست ، خبرهای موجود درباره این سال ، اصلا خوشایند نیست. این را ، هم پیشگویان و منجمان قوم مایا می گویند و هم دانشمندان ناسا. در هشدار ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است که میلیونها نفر در سال ۲۰۱۲ بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره ها خاموش می شوند. ناسا در هشداری اعلام کرد که یک توفان خورشیدی که در سال ۲۰۱۲ به زمین می رسد موجب خواهد شد که برق تمام دنیا خاموش شود.ادامه مطلب...

:: معنای لغوی جنّ چیست؟


www.shegeftiha.com

در مفردات، راغب اصفهانی در معنای جنّ آورده است: اصل كلمه جنّ «پنهان و پوشیده بودن شئ از حواسّ است.»

در فرهنگ لغت لاروس، جنّ چنین معنی شده است:

الجنّ: یعنی موجودی نامرئی بین انسان و ارواح. پری. واحد آن جنّی و مؤنث آن جنّیه است.ادامه مطلب...